Beleduc Pomela Ahşap Eğitici Kutu Oyunu

BLDC22384 /

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT

 Listeme Ekle
Ürünü Paylaş:

Beleduc Pomela Ahşap Eğitici Kutu Oyunu

Beleduc Pomela oyunu 4 yaş ve üzeri çocukların tek başlarına ya da çift kişi oynayarak ellerindeki toplama çubuğu ile ağaçtan en fazla sayıda elmayı almaya çalıştıkları eğlenceli bir oyundur.

 Dikkat, konsantrasyon, odaklanma, el becerileri ve ince motor becerileri, el göz koordinasyon becerileri; çift olarak oynandığımda ise takım çalışması ve birlikte hareket etme becerilerinin gelişimi sağlanır.

Beleduc Pomela Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncular önce tek mi yoksa birkaç kişi mi oynanacak ona karar verilir.

Elma ağacı oyuncu ya da oyuncuların önüne konulur ve üstüne 10 tane elma yerleştirilir. Sepet ağaçtan yaklaşık 20 cm uzağa konur ve kum saati ile reçel masanın ortasına yerleştirilir.

İlk oyuncu 2 tane meyve toplayıcıyı eline alır. Eğer oyun birkaç kişi ile oynanırsa her iki oyuncu birer meyve toplayıcı alırlar.

Her oyuncunun süresi yarım dakikası vardır. Yani kum saati her oyuncu için bir defa çalışır. Daha küçük oyuncular için zaman 1 dakika olabilir ancak kum saati bu durumda 2 defa çalıştırılmalıdır. Meyve toplamayanlar kum saatini kontrol ederler.

Hakemini kum saatini çalıştırması ile oyun başlar, kum diğer tarafa geçmeden oyuncu ya da oyuncular meyve toplayıcılarla elmaları toplayıp düşürmeden sepetlerine koymaya çalışırlar.

Elmaları havadan almak yasaktır ve eğer elmalar sepetten düşerse oyundan çıkartılır.

Bununla beraber hakem kum saatine bakarak oyunu kontrol eder ve süre bir dakikaya uzatılmışsa kum saatini tekrar çevirir. Hakem kumun tam bittiğini söylediği zaman oyuncular durur ve kimin sepetinde ne kadar elma varsa sayılır.

Oyuncu ya da oyuncu çiftine her bir elma için 1 reçel verilir.

Sonra elma ağacı tekrar doldurulur ve sıradaki oyuncu ya da oyuncular oyuna başlarlar.

Oyun, her oyuncu ve oyuncu çiftleri kendi sırasını bitirdikten sonra sona erer. En fazla reçel kavanozu biriktiren oyunu kazanır.

Kutu İçeriği ; 

* 1 Adet oynama tahtası (Elma ağacı) (235 x 185 x 3,5 mm)
* 2 Adet meyve toplayıcı
* 10 Adet ahşap top
* 30 Adet kazanma fişi
* 1 Adet kum saati
* 1 Adet sepet

Ürün Özellikleri

  • Ürün Grubu : Kutu Oyunları
  • Cinsiyet : Ortak
  • Yaş Grubu : 3 yaş ve üzeri
  • Materyal : Ahşap
  • Kutu Ölçüsü : 23 x 23 x 6 cm